Tape: high temperature resistant; reel; -70÷250°C; W: 12mm; L: 33m
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
9181CC
Tootja: BLT
Tootja tootekood: 9181CC
Spetsifikatsioon tootele Tape: high temperature resistant; reel; -70÷250°C; W: 12mm; L: 33m
| Operating temperature | -70...250°C |
| Kind of package | reel |
| Colour | golden |
| Application | for PCB parts protection during wave soldering |
| Width | 12mm |
| Length | 33m |
| Thickness | 63.5µm |
| Type of tape | polyamide, high temperature resistant |
| Tape material | polyimide |
| Test voltage | 6.5kV |
| Kind of adhesive | silicone |
| Elongation at rupture | 55% |