91999-1249
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
136.0
Tootekood:
91999-1249
Tootja: MOLEX
Tootja tootekood: 91999-1249
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele 91999-1249
| Operating temperature | -20...120°C |
| Contacts pitch | 5mm |
| Electrical mounting | THT |
| Kind of connector | male |
| Mechanical mounting | on PCBs |
| Colour | natural |
| Type of connector | wire-board |
| Number of pins | 3 |
| Contact material | brass |
| Body material | polyamide |
| Maximum current | 16A |
| Body colour | natural |
| Current rating | 16A |
| Locking system | latch |
| Connector variant | Glow-Wire |
| Spatial orientation | vertical |