Tape: electrical insulating; W: 25mm; L: 33m; Thk: 0.076mm; silicone
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
92 25MM
Tootja: 3M
Tootja tootekood: 92 25MM
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Tape: electrical insulating; W: 25mm; L: 33m; Thk: 0.076mm; silicone
| Flammability rating | UL510 |
| Width | 25mm |
| Length | 33m |
| Thickness | 76µm |
| Dielectric strength | 7.5kV |
| Tape application | electrical insulation, high temperature applications, masking, winding insulation |
| Type of tape | electrical insulating |
| Tape material | polyimide |
| Min. insulation resistance | 1TΩ |
| Max ambient temperature | 180°C |
| Kind of adhesive | silicone |
| Tape features | enables labelling |
| Shearing force | 53N |
| Adhesion to steel | 2.8N/cm |
| Elongation at rupture | 55% |