ROCKER
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
9201J1AV2QE2
Tootja: C&K
Tootja tootekood: 9201J1AV2QE2
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele ROCKER
| Mounting | THT |
| Operating temperature | -30...85°C |
| Type of switch | ROCKER |
| Contact plating | silver plated |
| Number of positions | 2 |
| Leads | curved, for PCB |
| Contact material | copper |
| Max. contact resistance | 10mΩ |
| Body colour | black |
| Body dimensions | 19.05x19.05x18.92mm |
| Illumination | none |
| Shape | rectangular |
| Min. insulation resistance | 1GΩ |
| Electrical life | 25000cycles |
| Contacts configuration | DPDT |
| DC contacts rating @R | 6A / 30V DC |
| AC contacts rating @R | 3A / 250V AC |
| Switching method | ON-ON |
| Stable positions number | 2 |