Bearing: sleeve bearing; Øout: 50mm; Øint: 45mm; L: 50mm; blue
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
A181SM-4550-50
Tootja: igus
Tootja tootekood: A181SM-4550-50
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Bearing: sleeve bearing; Øout: 50mm; Øint: 45mm; L: 50mm; blue
| Operating temperature | -50...90°C |
| Colour | blue |
| Material | iglidur® A181 |
| Application | food industry |
| Length | 50mm |
| Internal diameter | 45mm |
| Outside diameter | 50mm |
| Mechanical elements features | lubricant-free |
| Shore hardness | 76 |
| Type of bearing | sleeve bearing |