Switch: rotary; Stabl.pos: 1; NC + NO; 6A/240VAC; 8A/24VDC; 22mm
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
A22NW-3BB-TYA-G102-YE
Tootja: OMRON
Tootja tootekood: A22NW-3BB-TYA-G102-YE
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Switch: rotary; Stabl.pos: 1; NC + NO; 6A/240VAC; 8A/24VDC; 22mm
| Supply voltage | 200...240V AC |
| Operating temperature | -25...55°C |
| Type of switch | rotary |
| Number of positions | 3 |
| Mounting hole diameter | Ø22mm |
| Illumination | LED |
| Contacts configuration | NC + NO |
| DC contacts rating @R | 8A / 24V DC |
| AC contacts rating @R | 6A / 240V AC |
| Stable positions number | 1 |
| Actuator colour | yellow |
| Button shape | prominent |
| Button marking | blank |