Bearing: sleeve bearing; Øout: 8mm; Øint: 6mm; L: 10mm; -100÷250°C
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
A500SM-0608-10
Tootja: igus
Tootja tootekood: A500SM-0608-10
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Bearing: sleeve bearing; Øout: 8mm; Øint: 6mm; L: 10mm; -100÷250°C
| Operating temperature | -100...250°C |
| Material | iglidur® A500 |
| Application | food industry |
| Length | 10mm |
| Internal diameter | 6mm |
| Outside diameter | 8mm |
| Mechanical elements features | lubricant-free |
| Shore hardness | 83 |
| Type of bearing | sleeve bearing |