Enclosure: multipurpose; X: 180mm; Y: 180mm; Z: 75mm; MNX; ABS; grey
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
ABS 175/75 HG
Tootja: FIBOX
Tootja tootekood: ABS 175/75 HG
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Enclosure: multipurpose; X: 180mm; Y: 180mm; Z: 75mm; MNX; ABS; grey
| Operating temperature | -40...60°C |
| IP rating | IP66, IP67 |
| Enclosure material | ABS |
| Type of enclosure | multipurpose |
| Dimension Y | 180mm |
| Body colour | grey |
| Dimension X | 180mm |
| Dimension Z | 75mm |
| Kit contents | base with mounting screws, cover with screws and plastic caps, gasket |
| Cover colour | grey |
| Cover material | ABS |
| Mechanical impact resistance | IK07 |
| Enclosures application | designed to mount electric and electronic aparatus |