Bridge rectifier: single-phase
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
ABS210TR
Tootja: SMC DIODE SOLUTIONS
Tootja tootekood: ABS210TR
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Bridge rectifier: single-phase
| Case | ABS |
| Kind of package | reel, tape |
| Electrical mounting | SMT |
| Max. off-state voltage | 1kV |
| Features of semiconductor devices | glass passivated |
| Max. forward impulse current | 60A |
| Load current | 2A |
| Max. forward voltage | 1V |