Single-phase bridge rectifier; Urmax: 600V; If: 1A; Ifsm: 30A; ABS
Kordarv:
5.0
Minimum quantity:
5.0
Tootekood:
ABS6 RGG
Tootja: TAIWAN SEMICONDUCTOR
Tootja tootekood: ABS6 RGG
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Single-phase bridge rectifier; Urmax: 600V; If: 1A; Ifsm: 30A; ABS
| Case | ABS |
| Kind of package | reel, tape |
| Electrical mounting | SMT |
| Max. off-state voltage | 600V |
| Features of semiconductor devices | glass passivated |
| Max. forward impulse current | 30A |
| Load current | 1A |
| Max. forward voltage | 950mV |