Through Hole Resistor, 0.1 ohm, AC Series, 3 W, ± 5%, Axial Leaded
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
AC03000001007JAC00
Tootja: VISHAY
Tootja tootekood: AC03000001007JAC00
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Through Hole Resistor, 0.1 ohm, AC Series, 3 W, ± 5%, Axial Leaded
| Mounting | THT |
| Power | 3W |
| Resistance | 100mΩ |
| Type of resistor | wire-wound |
| Operating temperature | -50...250°C |
| Tolerance | ±5% |
| Leads | axial |
| Length | 13mm |
| Body dimensions | Ø4.8x13mm |
| Diameter | 4.8mm |
| Leads dimensions | Ø0.8x25mm |
| Temperature coefficient | 80ppm/°C |
| Resistor features | non-flammable |