Through Hole Resistor, 680 ohm, AC Series, 3 W, ± 5%, Axial Leaded
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
2.0
Tootekood:
AC03000006800JAC00
Tootja: VISHAY
Tootja tootekood: AC03000006800JAC00
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Through Hole Resistor, 680 ohm, AC Series, 3 W, ± 5%, Axial Leaded
| Mounting | THT |
| Power | 3W |
| Resistance | 680Ω |
| Type of resistor | wire-wound |
| Operating temperature | -50...250°C |
| Tolerance | ±5% |
| Leads | axial |
| Temperature coefficient | 80ppm/°C |
| Conform to the norm | AEC-Q200 |
| Resistor features | non-flammable |