Resistor: wire-wound; THT; 10Ω; 4W; ±5%; Ø5.5x16.5mm; -50÷250°C
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
AC04000001009JAC00
Tootja: VISHAY
Tootja tootekood: AC04000001009JAC00
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Resistor: wire-wound; THT; 10Ω; 4W; ±5%; Ø5.5x16.5mm; -50÷250°C
| Mounting | THT |
| Power | 4W |
| Resistance | 10Ω |
| Type of resistor | wire-wound |
| Operating temperature | -50...250°C |
| Tolerance | ±5% |
| Leads | axial |
| Length | 16.5mm |
| Body dimensions | Ø5.5x16.5mm |
| Diameter | 5.5mm |
| Leads dimensions | Ø0.8x25mm |
| Temperature coefficient | 80ppm/°C |
| Resistor features | non-flammable |