SMD Multilayer Ceramic Capacitor, 2200 pF, 50 V, 0402 [1005 Metric], ± 10%, X7R, AC Series
Kordarv:
10000.0
Minimum quantity:
10000.0
Tootekood:
AC0402KRX7R9BB222
Tootja: YAGEO
Tootja tootekood: AC0402KRX7R9BB222
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele SMD Multilayer Ceramic Capacitor, 2200 pF, 50 V, 0402 [1005 Metric], ± 10%, X7R, AC Series
| Mounting | SMD |
| Case - inch | 402 |
| Operating temperature | -55...125°C |
| Tolerance | ±10% |
| Max. operating voltage | 50V DC |
| Capacitance | 2.2nF |
| Case - mm | 1005 |
| Kind of capacitor | MLCC |
| Type of capacitor | ceramic |
| Dielectric | X7R |
| Max operating temperature | 125°C |