Through Hole Resistor, 100 ohm, AC Series, 5 W, ± 5%, Axial Leaded
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
AC05000001000JAC00
Tootja: VISHAY
Tootja tootekood: AC05000001000JAC00
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Through Hole Resistor, 100 ohm, AC Series, 5 W, ± 5%, Axial Leaded
| Mounting | THT |
| Power | 5W |
| Resistance | 100Ω |
| Type of resistor | wire-wound |
| Tolerance | ±5% |
| Leads | axial |
| Length | 18mm |
| Body dimensions | Ø7.5x18mm |
| Diameter | 7.5mm |
| Conform to the norm | AEC-Q200 |