Resistor: wire-wound; THT; 330Ω; 5W; ±5%; Ø7.5x18mm; -50÷250°C
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
AC05000003300JAC00
Tootja: VISHAY
Tootja tootekood: AC05000003300JAC00
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Resistor: wire-wound; THT; 330Ω; 5W; ±5%; Ø7.5x18mm; -50÷250°C
| Mounting | THT |
| Power | 5W |
| Resistance | 330Ω |
| Type of resistor | wire-wound |
| Operating temperature | -50...250°C |
| Tolerance | ±5% |
| Leads | axial |
| Length | 18mm |
| Body dimensions | Ø7.5x18mm |
| Diameter | 7.5mm |
| Leads dimensions | Ø0.8x25mm |
| Temperature coefficient | 80ppm/°C |
| Resistor features | non-flammable |