Resistor: thick film; SMD; 0603; 330Ω; 100mW; ±1%; -55÷155°C
Kordarv:
5000.0
Minimum quantity:
5000.0
Tootekood:
AC0603FR-07330RL
Tootja: YAGEO
Tootja tootekood: AC0603FR-07330RL
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Resistor: thick film; SMD; 0603; 330Ω; 100mW; ±1%; -55÷155°C
| Mounting | SMD |
| Power | 100mW |
| Resistance | 330Ω |
| Type of resistor | thick film |
| Operating voltage | 75V |
| Case - inch | 603 |
| Operating temperature | -55...155°C |
| Tolerance | ±1% |
| Case - mm | 1608 |
| Temperature coefficient | 100ppm/°C |