Resistor: thick film; SMD; 0805; 2.2Ω; 125mW; ±5%; -55÷155°C
Kordarv:
100.0
Minimum quantity:
100.0
Tootekood:
AC0805JR-132R2L
Tootja: YAGEO
Tootja tootekood: AC0805JR-132R2L
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Resistor: thick film; SMD; 0805; 2.2Ω; 125mW; ±5%; -55÷155°C
| Mounting | SMD |
| Power | 125mW |
| Resistance | 2.2Ω |
| Type of resistor | thick film |
| Operating voltage | 150V |
| Case - inch | 805 |
| Operating temperature | -55...155°C |
| Tolerance | ±5% |
| Series | AC |
| Case - mm | 2012 |