Air preparation set; G 1/4"; inside; 620l/min; 5um; -5÷60°C; 390g
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
AC20-F02-A
Tootja: SMC
Tootja tootekood: AC20-F02-A
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Air preparation set; G 1/4"; inside; 620l/min; 5um; -5÷60°C; 390g
| Operating temperature | -5...60°C |
| Thread | G 1/4" |
| Kit contents | filter, lubricator, pressure regulator |
| Kind of thread | inside |
| Flow | 620l/min |
| Type of pneumatic module | air preparation set |
| Pneumatic components features | manual condensate emptying |
| Filtration accuracy | 5µm |
| Output pressure | 0.5...7bar |
| Condensate bowl material | polycarbonate |