Air preparation set; Working press: max.10bar; 5um; inside
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
AC20A-F01-D
Tootja: SMC
Tootja tootekood: AC20A-F01-D
Spetsifikatsioon tootele Air preparation set; Working press: max.10bar; 5um; inside
| Operating temperature | -5...60°C |
| Thread | G 1/8" |
| Kit contents | lubricator, pressure regulator with filter |
| Kind of thread | inside |
| Type of pneumatic module | air preparation set |
| Pneumatic components features | manual condensate emptying |
| Filtration accuracy | 5µm |
| Output pressure | 0.5...7bar |
| Condensate bowl material | polycarbonate |