Crocodile clip; 10A; 1kVDC; red and black; Grip capac: max.20mm
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
AC285
Tootja: FLUKE
Tootja tootekood: AC285
Spetsifikatsioon tootele Crocodile clip; 10A; 1kVDC; red and black; Grip capac: max.20mm
| Colour | red and black |
| Contact plating | nickel plated |
| Contact material | steel |
| Current rating | 10A |
| Kit contents | aligator clip x2 |
| Rated voltage | 1kV DC |
| Conform to the norm | CAT III 1000V, EN 61010 |
| Grip capacity | ≤ 20mm |
| Type of test accessories | crocodile clip |
| Socket size | 4mm |