Air preparation set; G 3/8"; inside; 1200l/min; 5um; -5÷60°C; 660g
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
AC30A-F03D-A
Tootja: SMC
Tootja tootekood: AC30A-F03D-A
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Air preparation set; G 3/8"; inside; 1200l/min; 5um; -5÷60°C; 660g
| Operating temperature | -5...60°C |
| Thread | G 3/8" |
| Kit contents | lubricator, pressure regulator with filter |
| Kind of thread | inside |
| Flow | 1200l/min |
| Type of pneumatic module | air preparation set |
| Pneumatic components features | automatic condensate emptying |
| Filtration accuracy | 5µm |
| Output pressure | 0.5...7bar |
| Condensate bowl material | polycarbonate |