Connector: XLR; plug; female; straight; Plating: silver plated
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
AC6AF
Tootja: AMPHENOL
Tootja tootekood: AC6AF
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Connector: XLR; plug; female; straight; Plating: silver plated
| IP rating | IP40 |
| Electrical mounting | soldering |
| Connector | plug |
| Kind of connector | female |
| Mechanical mounting | for cable |
| Contact plating | silver plated |
| Enclosure material | zinc alloy |
| Type of connector | XLR |
| Number of pins | 6 |
| Series | AC |
| Contact material | phosphor bronze |
| Mechanical durability | 1000cycles |
| Current rating | 7.5A |
| Rated voltage | 133V |
| Cable external diameter | 3...6.5mm |
| Plating material | nickel |
| Spatial orientation | straight |