Plug socket strip: protective; Sockets: 5; 230VAC; 10A; black
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
ACAR F5 1.5M BLACK
Tootja: HSK DATA
Tootja tootekood: ACAR F5 1.5M BLACK
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Plug socket strip: protective; Sockets: 5; 230VAC; 10A; black
| Max. operating current | 10A |
| Colour | black |
| Body dimensions | 330x54x55mm |
| Max. operating voltage | 230V AC |
| Number of sockets | 5 |
| Max protection level | 1,3kV (L-N) |
| Overvoltege protection plug socket strip features | 2-polar switch with backlight, automatic fuse, four mains cable layouts, mains sockets with protective pin |
| Power lead length | 1.5m |
| Type of plug socket strip | protective |