Plug socket strip: protective; Sockets: 8; 230VAC; 10A; grey
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
ACAR S8 1.5M GREY-1
Tootja: HSK DATA
Tootja tootekood: ACAR S8 1.5M GREY
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Plug socket strip: protective; Sockets: 8; 230VAC; 10A; grey
| Max. operating current | 10A |
| Colour | grey |
| Body dimensions | 445x54x55mm |
| Max. operating voltage | 230V AC |
| Number of sockets | 8 |
| Max protection level | 1,3kV (L-N) |
| Overvoltege protection plug socket strip features | 2-polar switch with backlight, automatic fuse, four mains cable layouts, mains sockets with protective pin, overvoltage protection |
| Power lead length | 1.5m |
| Type of plug socket strip | protective |