ACCU-R6/2700REGP
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
ACCU-R6/2700REGP
Tootja:
Tootja tootekood:
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele ACCU-R6/2700REGP
| Kind of package | bulk, industrial |
| Leads | none |
| Technology | Ready2Use |
| Version | consumer |
| Series | ReCyko+ |
| Body dimensions | Ø14.5x50.5mm |
| Capacity | 2.6Ah |
| Rated voltage | 1.2V |
| Charging current | 270mA |
| Cell size | AA, R6 |
| Type of rechargeable battery | Ni-MH |
| Rechargeable batteries features | charge level after 12 months: 70 %, high + |
| Number of charging cycles | 300 |