Re-battery: Ni-Cd; AA; 9.6V; 700mAh; Leads: soldering lugs
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
ACCU-R6/2X4-B
Tootja: CELLEVIA BATTERIES
Tootja tootekood:
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Re-battery: Ni-Cd; AA; 9.6V; 700mAh; Leads: soldering lugs
| Leads | soldering lugs |
| Body dimensions | 56x28x50mm |
| Capacity | 700mAh |
| Rated voltage | 9.6V |
| Cell size | AA, R6 |
| Type of rechargeable battery | Ni-Cd |
| Cells quantity | 8 |
| Configuration | 2x4 |