Relay: electromagnetic; SPST-NO; Ucoil: 12VDC; 30A; Rcoil: 225Ω
Kordarv:
1000.0
Minimum quantity:
1000.0
Tootekood:
ACNH3112
Tootja: PANASONIC
Tootja tootekood: ACNH3112
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Relay: electromagnetic; SPST-NO; Ucoil: 12VDC; 30A; Rcoil: 225Ω
| Mounting | PCB |
| Operating temperature | -40...110°C |
| Leads | for PCB |
| Contact material | silver alloy |
| Mechanical durability | 10000000cycles |
| Electrical life | 100000cycles |
| Coil resistance | 225Ω |
| Rated coil voltage | 12V DC |
| Contacts configuration | SPST-NO |
| DC contacts rating @R | 30A / 14V DC |
| Contact resistance | 30Ω |
| Contact current max. | 30A |
| Relay variant | automotive, power |
| Type of relay | electromagnetic |
| Coil power consumption | 640mW |
| Operate time | 10ms |