Relay: electromagnetic; SPDT; Ucoil: 12VDC; 30A; automotive; 225Ω
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
ACNM1112
Tootja: PANASONIC
Tootja tootekood: ACNM1112
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Relay: electromagnetic; SPDT; Ucoil: 12VDC; 30A; automotive; 225Ω
| Mounting | PCB |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Body dimensions | 15.5x14.4x8mm |
| Mechanical durability | 10000000cycles |
| Coil resistance | 225Ω |
| Rated coil voltage | 12V DC |
| Contacts configuration | SPDT |
| Contact current max. | 30A |
| Relay variant | automotive |
| Type of relay | electromagnetic |
| Coil voltage min. | 10V DC |
| Coil power consumption | 640mW |