Hot melt glue; Ø: 11mm; clear-white; L: 300mm; Bonding: 15s; 20pcs.
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
ACRYLATE 200ST
Tootja: STEINEL
Tootja tootekood: ACRYLATE 200ST
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Hot melt glue; Ø: 11mm; clear-white; L: 300mm; Bonding: 15s; 20pcs.
| Operating temperature | ≤ 200°C |
| Colour | transparent, white |
| Length | 300mm |
| Quantity in package | 20 |
| Tools application | plastic, wood, metal |
| Kind of adhesive | acrylic |
| Bonding time | 15s |
| Type of tool accessories | hot melt glue |
| Adhesive stick diameter | 11mm |