Vector inverter; Max motor power: 0.37kW; Usup: 200÷240VAC; 2.4A
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
ACS180-04S-02A4-1
Tootja: ABB
Tootja tootekood: 3AXD50000716562
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Vector inverter; Max motor power: 0.37kW; Usup: 200÷240VAC; 2.4A
| Mounting | for wall mounting |
| Supply voltage | 200...240V AC |
| Operating temperature | -10...40°C |
| IP rating | IP20 |
| Current rating | 2.4A |
| Output frequency | 0...599Hz |
| Electrical connection | screw terminals |
| Driver features | integrated EMC filter |
| Max motor power | 370W |
| Inverter output voltage | 3 x 230V AC |
| The programming method | keypad, PC |