Converter: measuring bridge; DIN; resistance measuring bridge
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
ACT20P-BRIDGE-P
Tootja: WEIDMÜLLER
Tootja tootekood: ACT20P-BRIDGE-P
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Converter: measuring bridge; DIN; resistance measuring bridge
| Mounting | for DIN rail mounting |
| Supply voltage | 10...60V DC |
| Operating temperature | -40...70°C |
| Type of converter | measuring bridge |
| Leads | spring clamps |
| Series | ACT20P |
| Body dimensions | 22.5x117.2x113.6mm |
| Additional functions | inputs / outputs / power supply galvanic insulation |
| Kind of input 1 | resistance measuring bridge |
| Kind of output 1 | 0...11V, 0...22mA |