Converter: analog signals; DIN; 0÷20mA,4÷20mA; 20÷30VDC; -20÷60°C
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
ACT20P-CI-VO-P
Tootja: WEIDMÜLLER
Tootja tootekood: ACT20P-CI-VO-P
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Converter: analog signals; DIN; 0÷20mA,4÷20mA; 20÷30VDC; -20÷60°C
| Mounting | for DIN rail mounting |
| Supply voltage | 20...30V DC |
| Operating temperature | -20...60°C |
| Type of converter | analog signals |
| Leads | spring clamps |
| Series | ACT20P |
| Body dimensions | 12.5x117.2x114mm |
| Additional functions | inputs / outputs / power supply galvanic insulation |
| Kind of input 1 | 0...20mA, 4...20mA |
| Kind of output 1 | 0...10V, 2...10V |