Converter: analog signals; DIN; 24÷230VDC; 12.5x117.2x114mm
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
ACT20P-PRO DCDC II-P
Tootja: WEIDMÜLLER
Tootja tootekood: ACT20P-PRO DCDC II-P
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Converter: analog signals; DIN; 24÷230VDC; 12.5x117.2x114mm
| Mounting | for DIN rail mounting |
| Supply voltage | 24...230V AC, 24...230V DC |
| Operating temperature | -20...60°C |
| Type of converter | analog signals |
| Leads | spring clamps |
| Series | ACT20P |
| Body dimensions | 12.5x117.2x114mm |
| Additional functions | inputs / outputs / power supply galvanic insulation |
| Kind of input 1 | ±1mA...±100mA, ±20mV...400V, programmable |
| Kind of output 1 | 0...10V, 0...20mA |