Converter: switch/proximity detector repeater; DIN; NAMUR
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
ACT20X-2HDI-2SDO-S
Tootja: WEIDMÜLLER
Tootja tootekood: ACT20X-2HDI-2SDO-S
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Converter: switch/proximity detector repeater; DIN; NAMUR
| Mounting | for DIN rail mounting |
| Supply voltage | 19.2...31.2V DC |
| Operating temperature | -20...60°C |
| Type of converter | switch/proximity detector repeater |
| Series | ACT20X |
| Body dimensions | 113.6x22.5x117.2mm |
| Kind of input 1 | NAMUR |
| Conform to the norm | ATEX Ex |
| Kind of output 1 | NPN |
| The programming method | PC |
| Kind of input 2 | NAMUR |
| Kind of output 2 | NPN |