Module: GPS; ±3m; NMEA; -165dBm; 3.3VDC; 9.6kbps; ±0,1m/s; ±60ns
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
ACTIVE GPS AGPS50A
Tootja: ACTE
Tootja tootekood: ACTIVE GPS AGPS50A
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Module: GPS; ±3m; NMEA; -165dBm; 3.3VDC; 9.6kbps; ±0,1m/s; ±60ns
| Supply voltage | 3.3V DC |
| Number of channels | 22 |
| Kind of connector | u-Molex |
| Cable length | 3m |
| Weight | 50g |
| Dimensions | 25x25x4mm |
| Type of communications module | GPS |
| Communictions protocol | NMEA |
| Receiver sensitivity | -165dBm |