Relay: electromagnetic; SPDT x2; Ucoil: 12VDC; 40A; Rcoil: 144Ω
Kordarv:
900.0
Minimum quantity:
900.0
Tootekood:
ACTP212J
Tootja: PANASONIC
Tootja tootekood: ACTP212J
Spetsifikatsioon tootele Relay: electromagnetic; SPDT x2; Ucoil: 12VDC; 40A; Rcoil: 144Ω
| Mounting | PCB |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Leads | for PCB |
| Contact material | silver alloy |
| Mechanical durability | 10000000cycles |
| Electrical life | 50000cycles |
| Coil resistance | 144Ω |
| Rated coil voltage | 12V DC |
| Contacts configuration | SPDT x2 |
| DC contacts rating @R | 30A / 14V DC |
| Contact current max. | 40A |
| Relay variant | automotive, miniature, power |
| Type of relay | electromagnetic |
| Coil power consumption | 1W |
| Operate time | 10ms |
| Coil current | 83.3mA |