Integrated circuit: RMS/DC converter; 5÷36VDC; DIP14
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
AD536AJQ
Tootja: Analog Devices
Tootja tootekood: AD536AJQ
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Integrated circuit: RMS/DC converter; 5÷36VDC; DIP14
| Mounting | THT |
| Supply voltage | 5...36V DC |
| Case | DIP14 |
| Type of integrated circuit | RMS/DC converter |
| Integrated circuit features | true RMS-to-DC conversion |
| Frequency | 450kHz |
| DC supplying current | 1.2mA |
| Accuracy | 0.5% |