IC: operational amplifier; 800kHz; Ch: 1; SO8; ±2.3÷18VDC
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
AD620ARZ-REEL7
Tootja: Analog Devices
Tootja tootekood: AD620ARZ-REEL7
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele IC: operational amplifier; 800kHz; Ch: 1; SO8; ±2.3÷18VDC
| Mounting | SMT |
| Case | SO8 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Kind of package | tape |
| Number of channels | 1 |
| Bandwidth | 1MHz |
| Quiescent current | 1.3mA |
| Slew rate | 1.2V/μs |
| Input offset current | 1nA |
| Input bias current | 2nA |
| Voltage supply range | ± 2.3...18V DC |