Operational amplifier
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
AD623ARMZ
Tootja: Analog Devices
Tootja tootekood: AD623ARMZ
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Operational amplifier
| Mounting | SMT |
| Case | MSOP8 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Integrated circuit features | rail-to-rail output |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 1 |
| Bandwidth | 800kHz |
| Quiescent current | 550µA |
| Slew rate | 0.3V/μs |
| Input offset voltage | 500µV |
| Input offset current | 2µA |
| Input bias current | 25nA |