Integrated circuit: RMS/DC converter; 3÷18VDC; DIP14
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
AD637JQ
Tootja: Analog Devices
Tootja tootekood: AD637JQ
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Integrated circuit: RMS/DC converter; 3÷18VDC; DIP14
| Mounting | THT |
| Supply voltage | 3...18V DC |
| Case | DIP14 |
| Type of integrated circuit | RMS/DC converter |
| Integrated circuit features | precision, wideband, true RMS-to-DC conversion |
| Frequency | 8MHz |
| DC supplying current | 2.2mA |
| Accuracy | 0.5% |