Integrated circuit: U/f converter; microSO8; 3÷5.25V
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
AD7740KRMZ
Tootja: Analog Devices
Tootja tootekood: AD7740KRMZ
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Integrated circuit: U/f converter; microSO8; 3÷5.25V
| Mounting | SMD |
| Case | microSO8 |
| Type of integrated circuit | U/f converter |
| Integrated circuit features | LPC, synchronous |
| Operating voltage | 3...5.25V |
| Frequency | 1MHz |
| DC supplying current | 1.1mA |
| Accuracy | 1% |