Video amplifier; DIP8; 100MHz; Channels: 2; 500V/μs; Iquiesc: 5mA
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
AD8072JNZ
Tootja: Analog Devices
Tootja tootekood: AD8072JNZ
Spetsifikatsioon tootele Video amplifier; DIP8; 100MHz; Channels: 2; 500V/μs; Iquiesc: 5mA
| Mounting | THT |
| Case | DIP8 |
| Type of integrated circuit | video amplifier |
| Operating temperature | 0...70°C |
| Number of channels | 2 |
| Maximum output current | 30mA |
| Bandwidth | 100MHz |
| Quiescent current | 5mA |
| Input offset voltage | 8mV |