Video amplifier; DIP8; 80MHz; Channels: 1; 1kV/μs; Iquiesc: 10mA
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
AD810ANZ
Tootja: Analog Devices
Tootja tootekood: AD810ANZ
Spetsifikatsioon tootele Video amplifier; DIP8; 80MHz; Channels: 1; 1kV/μs; Iquiesc: 10mA
| Mounting | THT |
| Case | DIP8 |
| Type of integrated circuit | video amplifier |
| Integrated circuit features | low noise |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Number of channels | 1 |
| Maximum output current | 60mA |
| Bandwidth | 80MHz |
| Quiescent current | 10mA |
| Slew rate | 1kV/μs |
| Input offset voltage | 7.5mV |
| Voltage supply range | ± 2.5...18V DC |