Instrument Amplifier, 1 Amplifier, 60 µV, 35 V/µs, 10 MHz, 5V to 36V, MSOP
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
AD8421ARMZ
Tootja: Analog Devices
Tootja tootekood: AD8421ARMZ
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Instrument Amplifier, 1 Amplifier, 60 µV, 35 V/µs, 10 MHz, 5V to 36V, MSOP
| Mounting | SMT |
| Case | MSOP8 |
| Type of integrated circuit | instrumentation amplifier |
| Integrated circuit features | low noise |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Number of channels | 1 |
| Number of pins | 8 |
| Bandwidth | 10MHz |
| Slew rate | 35V/μs |
| Input offset voltage | 60µV |
| Input offset current | 800pA |
| Max operating temperature | 85°C |
| Voltage supply range | ± 2.5...18V DC |