Operational Amplifier, Single, 1 Amplifier, 3 MHz, 5 V/µs, 2.7V to 6V, SOIC, 8 Pins
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
AD8531ARZ
Tootja: Analog Devices
Tootja tootekood: AD8531ARZ
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Operational Amplifier, Single, 1 Amplifier, 3 MHz, 5 V/µs, 2.7V to 6V, SOIC, 8 Pins
| Mounting | SMT |
| Case | SO8 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Integrated circuit features | rail-to-rail |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 1 |
| Number of pins | 8 |
| Bandwidth | 3MHz |
| Slew rate | 3.5V/μs |
| Input offset voltage | 30mV |
| Input offset current | 30pA |
| Input bias current | 60pA |
| Max operating temperature | 85°C |