Operational amplifier
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
AD8603AUJZ-REEL7
Tootja: Analog Devices
Tootja tootekood: AD8603AUJZ-REEL7
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Operational amplifier
| Mounting | SMT |
| Case | TSOT5 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Integrated circuit features | low noise, rail-to-rail |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Kind of package | tape |
| Number of channels | 1 |
| Bandwidth | 400kHz |
| Slew rate | 0.1V/μs |
| Input offset voltage | 500µV |
| Input offset current | 250pA |
| Input bias current | 500pA |