Operational amplifier
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
AD8628ARZ
Tootja: Analog Devices
Tootja tootekood: AD8628ARZ
Spetsifikatsioon tootele Operational amplifier
| Mounting | SMT |
| Case | SO8 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Integrated circuit features | rail-to-rail, zero-drift |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 1 |
| Bandwidth | 2.5MHz |
| Slew rate | 1V/μs |
| Input offset voltage | 10µV |
| Input offset current | 250pA |
| Input bias current | 300pA |