IC: operational amplifier; 2.5MHz; Ch: 2; SO8; reel,tape
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
AD8629ARZ-REEL7
Tootja: Analog Devices
Tootja tootekood: AD8629ARZ-REEL7
Spetsifikatsioon tootele IC: operational amplifier; 2.5MHz; Ch: 2; SO8; reel,tape
| Mounting | SMT |
| Case | SO8 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Integrated circuit features | rail-to-rail output |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Kind of package | tape |
| Number of channels | 2 |
| Bandwidth | 2.5MHz |
| Slew rate | 1V/μs |
| Input offset voltage | 1µV |