DDS/DAC converter; 12bit; 300MHz; 300Msps; 3.14÷3.74V; LQFP80
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
AD9854ASTZ
Tootja: Analog Devices
Tootja tootekood: AD9854ASTZ
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele DDS/DAC converter; 12bit; 300MHz; 300Msps; 3.14÷3.74V; LQFP80
| Mounting | SMD |
| Case | LQFP80 |
| Type of integrated circuit | DDS/DAC converter |
| Operating voltage | 3.14...3.74V |
| Interface | parallel, serial |
| Frequency | 300MHz |
| Converter resolution | 12bit |
| Sampling speed | 300Msps |
| Kind of integrated circuit | CCD array |
| DC supplying current | 755mA |